Gözde Karot Hizmetler

Karot Beton Delme

Beton delme işleri, elektrikli ve hidrolik karot makineleri ile yapılmakta olup; istenilen çapta tesisat yeri açılımı ve geniş çaplı açılımlar yapmak mümkündür. Ø500mm çapında, 10m derinliğe kadar beton delme işlemi yapılabilmektedir. Ayrıca hasar görmüş binalardan karot makinesi ile numune alınmaktadır.

Beton Kırma

Beton kırma uygulaması yapılması gerektiren zamanlarda elektrikli,hidrolik,havalı, mini iş makineleri ve ağır iş makineleri ilk akla gelenlerdendir. İş makineleri Betonun onarılması, depreme yönelik bina yükü azaltılması,tadilat ve revizyon çalışmalarında, kütlelerin kaldırılması vb alanlarda kırım yapılmaktadır.

Kimyasal ankraj

Kimyasal ankraj demir filizi ekilmesinde en güvenli yöntem olup özellikle hasar görmüş kolon ve kiriş takviyelerinde, çelik montaj işlemlerinde güvenle kullanılır. Var olan betonarme sistemle birlikte çalışması öngörülen ve yeni oluşturulacak betonarmenin birbirine bağlanması amacı taşıyan, epoksi esaslı reçineler kullanılarak eski betona yeni betonun donatıların ankre edilmesi işlemidir.

Elektrikli Yer Kesme

Asansör,merdiven boşlukları ile döşeme kesilmesi işlerin de tercih edilen lastik tekerlikli tam otamatik ve yarı otamatik makineler ile yapılan ygulamalardır. Maksimum 52 cm zemin beton kalınlığına kadar inilebilen bu sistemlerde iş güvenliği ve sağlığına dikkat edilmelidir. Kesilecek yerin daha önceden ön çalışması yapılarak gerekli önlemler alınmadan (döşeme altına iskele kurulumu,vinçle sabitleme vb.) işe başlanmamalıdır.

FİLİZ EKME

Ankraj, kimyasal dübel, bina güçlendirme, demir çubuğu olarak da bilinen filiz ekimi uygulamaları genellikle bina güçlendirilmesi için kullanılan bir yöntemdir. Kimyasal dübel olarak bilinen kimyasal reçine olan madde ile birlikte kullanılan filizler binaların sağlamlaştırılmasında kullanılacak kadar güçlü bir yapıştırıcı olduğundan sağlamlık gerektiren alanlarda rahatlıkla kullanılır. Genel kullanım yerleri; işaret ve korkuluklar, aydınlatma işlerinde, hızlı tren rayları, dış cephe ve uzat çatı kaplamaları, çelik konstrüksiyonları, reklam pano ve bina güçlendirmedir.

Copyright © 2021
Gözde Karot
Tüm Hakları Saklıdır